Slidininko apranga (kaip išsirinkti?)

 • 25013-1

  Slidininko-sportininko filosofija paprasta: atvyko i varžybas, apšilo, nusimetė apšilimo aprangą, iškart po varžybų persirengė sausais drabužiais, užsimetė šiltą aprangą, sulaukė apdovanojimų ir išvyko. Slidininkas-mėgėjas arba aktyvus turistas visada lieka mėgėju-turistu. Jo aprangos kodas kitoks: turi visada jaustis komfortiškai, šiltai, saugiai.


  Slidininko aprangą paprastai sudaro kelių rūšių drabužiai:

  • Vadinamieji „thermo“ apatiniai;
  • Lenktyninis kostiumas;
  • Apšilimo kostiumas;
  • Kepurė, galvos juosta;
  • Kaklaskarė, bandana;
  • Piirštinės;
  • Kojinės.

  Jų visų paskirtis yra nevaržyti judesių, palaikyti komfortišką kūno temperatūrą, naikint prakaito ir šilumos perteklių, apsaugoti nuo vėjo, drėgmės ir šalčio. Jų gamyboje dažniausiai naudojamas akrilas, poliamidas, elastanas, įvairios membranos, merino vilna, poliesteris.
  Galvos juostos ar kepurės paskirtis – apsaugoti nuo šalčio ir vėjo kaktos, ausų, pakaušio vietas ir pašalinti prakaitą. Tam yra naudojamas akrilas, merino vilna ir įvairios neperpučiamos membranos.

  „Thermo“ apatiniai – kaip ir bet kurioje kitoje sporto šakoje yra pirmas sluoksnis, sugebantis nusausinti kūną nuo prakaito ir palaikyti komfortišką temperatūrą. Šąlantiems rekomenduojama „thermo“ apranga su merino vilna. Dideli pliusą galima rašyti tiems „thermo“ apatiniams, kurių gamyboje naudojami sidabro siūlai. Jų paskirtis – naikinti nemalonų prakaito kvapą ir bakterijas. Gaminama „thermo“ apranga ir su neperpučiama iš priekio membrana. 

  Lenktyninė apranga – lengva, plona, aptempta, aerodinaminių savybių turinti apranga. Priekinė dalis pašiltinta papildomu sluoksniu. Tam tikrose vietose integruotos elastinės, kompresinės medžiagos, kad palaikytų geresnį ir efektyvesnį raumenų darbą.

  Apšilimo apranga – tai kelnės ir švarkelis. Šios aprangos funkcija – šildyti kūną treniruotės ar apšilimo metu, šalinti prakaitą ir šilumos perteklių, apsaugoti nuo vėjo, sniego, lietaus lašų. Gamyboje naudojamas anatominis pasiuvimas, tamprios medžiagos, membranos, plonos, bet funkcionalios medžiagos. Dėl to aprangą galima pavadinti ir daugiafunkce, kurią galima naudoti bėgimui, važiavimui dviračiu, šiaurietiškajam ėjimui ir kitoms sporto šakoms. 

  Bandana, kaklaskarė – vis dažniau naudojama ir stipriai papuliarėjantis aksesuaras. Dėl jų lankstumo ir įvairių galimybių galima suformuot apsaugą kaklui, skruostams, pakaušiui, kvėpavimo takams.

  Pirštinės – aptemptos, gerai priglundančios, nevaržančios delno ir riešo judesių, pasiūtos iš sintetinių audinių, delno ir pirštų srityse naudojama natūrali oda, tam kad gerai sukibtų su lazdų rankenomis. Gaminami įvairūs modeliai: plonos – šiltesniam žiemos orui, su „Thinsulate“ medžiaga rekomenduojamos šaltam orui arba galūnes šąlantiems slidininkams.

  Kojinės – gaminamos iš „thermo“ medžiagų ir prakaitą išstumiančios sintetikos. Dėl didesnio komforto paminkštintos pėdos, achilo ir blauzdikaulio srityse. Jautriems šalčiui slidininkams rekomenduojamos kojinės su papildomai audinyje įausta merino vilna. 

  P.S. Aktyviai sportuodami nenaudokite aprangos, kurios sudėtyje yra medvilnės. Ji sugeria prakaitą, jo nepašalindama į išorę, užkemša odos poras, sudrėkusi limpa prie kūno, suvaržo judesius. Nenaudokite džinsinių drabužių – jie traukia šaltį. Sinteponu pašiltinta apranga įkaitina kūną iki tokios temperatūros, kad slidininkai neretai prasisega striukes tam, kad atvėstų, o tai yra tiesiausias kelias į vaistinę.

  Apranga turi būti lengva, minkšta, tampri, judesių nevaržanti, gerai glundanti prie kūno, palaikanti kūną komfortiškoje temperatūroje, šalinanti prakaito ir šilumos perteklių, su atspariom vėjui ir šalčiui membranomis. Toks aprangos mišinys slidininkui mėgėjui leis ne tik komfortiškai jaustis žygio ar treniruotės metu, bet ir pasiekti neblogų sportinių rezultatų. Ar varžybos, ar treniruotė, ar turistinis žygis – turėkite su savimi termosą su karšta arbata arba tonizuojančiu gėrimu. Jis jums padės sušilti, atgauti jėgas ir papildys organizmą skysčiais.

  NERA BLOGO ORO, YRA TIK BLOGA APRANGA